Charity Cup

YEAR WINNER RUNNER-UP THIRD
1969 Rod Witham  (Galley) Kelvin Brown Mike Parkins
1970 Les Digby  (Themelthorpe) Paul Medler Alan Attoe
1971 Mike Pryke  (Woodbridge) Chris Gooch Stan Slater
1972 Mike Pryke  (Woodbridge) Rod Witham Glen French
1973 Rod Witham  (Galley) Richard Godbold Mike Pryke
1974 Rod Witham  (Galley) Clive Hurrell Mervyn Cooper
1975 Robert Boxall  (Norwich) Clive Hurrell Paul Baxter
1976 Robert Boxall  (Norwich) Paul Baxter (Spixworth) John Leamon (Spixworth)
1977 Phil Pilbrow (Norwich) John Leamon (Spixworth) Mike Parkins (Galley)
1978 Phil Pilbrow  (Norwich) Clive Hurrell (Norwich) Robert Boxall (Norwich)
1979 Phil Pilbrow  (Norwich) Clive Hurrell (Norwich) Andy Freeman (Norwich)
1980 Phil Pilbrow  (Norwich) Gary Houghton (Brandon) Rod Witham (Brandon)
1981 Robert Boxall  (Norwich) Phil Pilbrow (Norwich) David May (Norwich)
1982 Robert Boxall  (Norwich) Paul Lambert (Norwich) Andre Cross (Hethersett)
1983 David May  (Norwich) Phil Pilbrow (Norwich) Neil Toye (Findon, Aus.)
1984 Robert Boxall  (Norwich) David May (Norwich) Paul Lambert (Norwich)
1985 Andre Cross  (Norwich) David May (Norwich) Ian Cannell (Norwich)
1986 Shaun Cumbers – (Norwich) Andre Cross (Norwich) Carlton Clarke (Norwich)
1987 Andre Cross  (Ace Cycles) Shaun Cumbers (Spixworth) Gary Colby (Eaton)
1988 Darren Bailey  (Norwich) Richard Browes (Eaton) Mike Marshall (North Park)
1989 Andre Cross  (Ace Cycles) Clive Hurrell (North Park) Darren Bailey (Norwich)
1990 Phil Pilbrow  (Eaton) Clive Hurrell (Norwich) Simon Wilcox (Hethersett)
1991 Phil Pilbrow (Norwich) Darren Bailey (Norwich Scott Shorten (North Park)
1992 Andre Cross  (Ace Cycles) Phil Howells (Spixworth) Robert Howard (Spixworth)
1993 Elliott Jones  (Eaton) Richard Browes (Spixworth) Phil Howells (Spixworth)
1994 Phil Howells  (Spixworth) Phil Pilbrow (North Park Norwich) Andrew Cumbers (Spixworth)
1995 Phil Howells (Spixworth) Andre Cross (Ace Cycles) Robert Eason (North Park Norwich)
1996 Andre Cross  (Ace Cycles) Kevin Chapman (Spixworth) Phil Howells (Spixworth)
1997 Phil Howells (Spixworth) Elliott Jones (Eaton) Tom Kerley (Hethersett)
1998 Phil Howells (Spixworth) Robert Eason (Eaton) David Martin (Hethersett)
1999 David Martin  (Hethersett) Gary Colby (Norwich) Nick Bray (Eaton)
2000 Darren Slater  (Eaton) Nick Bray (Eaton) Nick Bedson (Hethersett)
2001 Elliott Jones  (Eaton) Darren Slater (Gt Blakenham) Phil Howells (Hethersett)
2002 Phil Howells (Gt Blakenham) Darren Slater (Gt Blakenham) Eilliott Jones (Eaton)
2003 Phil Howells (Hethersett) Leigh Cossey (Hethersett) David Martin (Eaton)
2004 David Martin (Eaton) Elliott Jones (Eaton) Leigh Cossey (Hethersett)
2005 Ian Grange  (Norwich) Marcus Wadhams (Birmingham) Gary Brown (Somersham)
2006 Lee Grange (Norwich) Phil Howells (Leicester) David Martin (Hethersett)
2007 Josh Brooke  (Ipswich) David Martin (Hethersett) Leon Mower (Ipswich)
2008 Josh Brooke  (Gt.Blakenham) Ian Grange (Norwich) Andre Cross (Poole)
2009 Craig Norton  (Norwich) Gary Brown (Somersham) Josh Brooke (Ipswich)
2010 Lee Grange  (Norwich) Gary Brown (Kesgrave) Dan Chambers (Hethersett)
2011 Dan Chambers  (Norwich) Leon Mower (Ipswich) Jason Barker (Norwich)
2012 Richard Fellgett (Ipswich) Danny Margitson (North Park) Steven Clare (Norwich)
2013 Phil Howells  (Poole) Craig Marchant (Wednesfield) Leigh Cossey (Hethersett)
2014 Oliver Buxton  (Hethersett) Gary Brown (Kesgrave) Oliver Riley (Hethersett)
2015 Matthew Hill  (Ipswich) Ashley Hill (Ipswich) Leigh Cossey (Hethersett)
2016 Ashley Hill  (Ipswich) Richard Felgett (Ipswich) Dan Chambers (Hethersett)
2017 Charlie Rumbold (Ipswich) Neil Hollebon (Hellingly) Leigh Cossey (Hethersett)
2018 Ashley Hill (Ipswich) Craig Marchant (Leicester) Richard Felgett (Ipswich)
2019 Ashley Hill (Ipswich) James Porter (Ipswich) Fraser Harris (Ipswich)
2021 Ashley Hill (Ipswich) Leigh Cossey (Hethersett) Lee Grange (Norwich)